Ми живемо в стані стресу вже достатньо довгий час. Наш організм як губка вбирає все і миттєво реагує на зовнішні події.

Останнім часом в українців почастішали скарги на біль у шлунку. І це не дивно, адже розлади шлунка і стрес тісно пов’язані. Це називається “шлунково-кишковими збуреннями” або “функціональними розладами шлунка”. Стрес може впливати на роботу шлунково-кишкового тракту та викликати різноманітні симптоми та дискомфорт.

Деякі звичні зв’язки між стресом і розладами шлунка включають:

  • Синдром подразненого кишківника (IBS). Це функціональний розлад шлунка, який характеризується змінами у кишковій діяльності, болями в животі, закрепами або діареєю. Стрес може погіршувати симптоми IBS.
  • Гастрит та виразкова хвороба. Стрес може збільшити кислотність шлунку, сприяючи розвитку гастриту або виразок.
  • Гіперсекреція шлункової кислоти. Стрес може сприяти збільшенню виділення шлункової кислоти, що може призводити до рефлюксу кислоти в стравохід та спричиняти відчуття горіння.
  • Діарея та закрепи. Стрес може впливати на рухи кишківника та може викликати діарею або закрепи.
  • Зниження апетиту або переїдання. У деяких випадках стрес може впливати на зміни в харчовій поведінці, що може призвести до недостатнього харчування або надмірного переїдання.

Кожна людина реагує на стрес по-різному, і симптоми можуть виявлятися на різних рівнях складності. Якщо у вас є сумніви або проблеми зі здоров’ям шлунку, рекомендується звернутися до лікаря для консультації та діагностики.

Найкраще обстежити травну систему людини можна за допомогою ендоскопа (спеціальна трубка з яскравою лампою та маленькою камерою в кінці). У “Медикал Плюс” ви можете зробити ендоскопію та отримати консультацію гастроентеролога при потребі.

Піклуйтесь про своє психічне та фізичне здоров’я. Наш організм — одне ціле, допоможемо йому бути сильним в усіх аспектах.