Причина може бути не лише в стресовій роботі. Втома може бути симптомом багатьох хвороб – діабету, серцево-судинних, артриту, анемії, захворювань щитоподібної залози, апное або ж синдрому хронічної втоми.

Відчуття нестачі сил має абсолютно фізіологічне пояснення. Річ у тому, що основною структурною одиницею нашого організму є клітина, в якій відбуваються обмінні процеси, які є необхідними для життєдіяльності всього організму в цілому.

Тому, якщо є проблеми з біохімічними обмінними процесами в клітині, то це буде відображатися на загальному самопочутті.

Що впливає на обмін речовин?

  • Нестача вуглеводів в раціоні. Вуглеводи є основним енергетичним джерелом для клітини. При їх нестачі (або з причини недоїдання, або з причини надмірного використання при інтенсивній фізичній праці) клітина переходить на жировий обмін. При обміні жирів утворюється менше енергії та накопичуються кінцеві продукти обміну, які викликають відчуття знесилення.
  • Щитоподібна залоза підтримує обмін речовин. Тому при гіпотиреозі (зниженні функції щитоподібної залози) буде відчуття знесилення.
  • Недостатність кори наднирників. Кортизол захищає організм від стресу та надмірної втоми на клітинному рівні. Тому при зниженні секреції кортизолу буде різке зниження енергії.
  • Недостатня кількість вітаміну Д. Це той вітамін, який впливає на швидкість обмінних процесів. Тому при його дефіциті або недостатності також є скарга на зниження працездатності.
  • Нестача заліза. Залізо є структурним елементом гемоглобіну («гем»- це і є залізо), який необхідний для тканинного дихання. При його нестачі гемоглобін не може виконувати свою функцію, порушується аеробний обмін в клітині.
  • Недостатня кількість вітаміну В12. Цей вітамін бере участь у кровотворенні та у функціонуванні нервових волокон.

Пам’ятайте, що постійне відчуття втоми та сонливість може бути індикатором наявності певної патології – не ігноруйте цей стан, та обов’язково зверніться до лікаря. Визначити причину втоми саме у вас й підібрати методи терапії може сімейний та/або профільний лікар.

Записатися на консультацію до фахівців «Медікал Плюс»:
м. Луцьк, проспект Молоді, 12
+38 (099) 688 26 64

м. Львів, вул.Тернопільська, 15Б
+38 (068) 266 36 69