Вітаміни – це сполуки, які необхідні для повноцінного функціонування організму. Вони впливають на побудову гормонів, м’язів, жирової маси та інші процеси в організмі. Частину вітамінів організм може виробляти сам, але більшість з них ми отримуємо з їжею.

Чи варто приймати вітаміни для профілактики?

Ні, не варто. Що стосується комплексних вітамінних препаратів, то жодних досліджень, які підтверджують їхню користь, немає.

Чому люди самостійно призначають собі вітаміни?

Тому що намагаються вдавати, що піклуються про себе чи своїх дітей. Регулярно гуляти, їсти овочі, здавати аналізи чи сходити до лікаря важче, ніж замовити баночку вітамінів в інтернеті. Окрім того, сьогодні існує проблема з блогерами без медичної освіти, які після розмови з людьми призначають їм курс вітамінів та БАДів.

Як зрозуміти, що мені бракує вітамінів?

Якщо у вас виникають певні симптоми (слабкість, випадіння волосся, поганий сон, сухість шкіри тощо), спершу потрібно звернутися до сімейного лікаря. Бо психоемоційне перенапруження теж призводить до таких скарг.

Лікар оцінює стан шкіри, роботу травної системи, виключає хронічні захворювання, які теж можуть спричинити дефіцит тих чи інших вітамінів. Проаналізувавши всі дані, лікар призначає аналізи та відповідне лікування, а також дасть рекомендації щодо способу життя, якщо це буде необхідно.

Основним принципом роботи лікарів медичного центру “Медікал+” є комплексний підхід до питання здоров’я пацієнта: необхідно лікувати весь організм хворого, а не окремі симптоми. Окрім того, центр оснащений новітнім обладнанням, що дозволяє пройти певні обстеження, не виходячи за межі клініки. Це значно комфортніше, ніж витрачати час в чергах.

Довірте своє здоровʼя компетентним лікарям нашого центру.