Патологія шийки матки «молодшає» – все більше молодих дівчат, які ще не народжували, звертаються до гінеколога за розв’язанням делікатних питань. Багатьом ставлять діагноз «дисплазія» та «ерозія». Розглянемо детальніше.

Шийка матки зовні покрита багатошаровим плоским епітелієм, а її канал – циліндричним епітелієм. Багатошаровий епітелій виконує захисну функцію, а циліндричний продукує слиз, який є бар’єром між зовнішніми статевими органами та внутрішніми. Межі цих двох епітеліїв залежать від впливу жіночих статевих гормонів.

Ерозія – це не хвороба, а дефект епітелію шийки матки, який може бути викликаний різними причинами. Таке найчастіше трапляється, коли виникають запальні захворювання, оскільки циліндричний епітелій ніжний і вразливий для інфекційних збудників. Ерозія шийки матки не належить до передракових станів. Спостереження можливо лише при використанні таких методів діагностики, як кольпоскопія, проведення ПАП-тесту на атипові клітини та обстеження на ВПЛ.

Дисплазія шийки матки – це передраковий стан, що проявляється атиповою зміною епітелію шийки матки (зміна форми та структури клітин). Дисплазія має три стадії: легку, помірну і важку. Багато жінок, відразу лякаються, вважаючи, що у них вже починається рак. Але це не так. До розвитку онкологічного захворювання найчастіше призводить дисплазія середньої або важкої стадії й для цього потрібно декілька років. Підхід до лікування даної патології строго індивідуальний і залежить від стадії процесу. Але ні в якому разі при діагнозі дисплазії не варто відразу засмучуватися, гуглити все про захворювання і панікувати.

Своєчасна діагностика і правильне лікування дозволяють відновити та зберегти здоров’я жінки навіть при важких патологіях.

Довірте своє здоровʼя компетентним гінекологам та онкогінекологам клініки “MEDICAL+”. Турбуйтеся про себе, а ми завжди готові вам допомогти.