6 липня у світі відзначають День кардіолога – лікаря, який піклується про серця людей. Близько 90% захворювань сучасного світу пов’язані зі станом і роботою серцево-судинної системи, тому кардіолог – це лікар, з яким рано чи пізно зустрічається кожен.

Сьогодні ми хотіли б розвінчати деякі міфи кардіології.

  • Міф: Артеріальна гіпертензія – це спадкова хвороба. Якщо хворіли батьки, то мені цього не уникнути
  • Факт: Велику роль у розвитку артеріальної гіпертензії відіграє генетика. Однак, це не означає, що у вас є 100% ймовірність розвитку захворювання

Якщо ваші батьки мають проблеми з артеріальним тиском, дотримання здорового способу життя може запобігти розвитку високого кров’яного тиску, а регулярний контроль артеріального тиску допоможе виявити проблеми на ранніх стадіях.

  • Міф: На артеріальну гіпертензію хворіють люди старшого віку, тому молодим не варто хвилюватися.
  • Факт: Насправді хвороба може вражати як дітей, так і дорослих будь-якого віку.

Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення частоти артеріальної гіпертензії у дітей та підлітків.

  • Міф: Ліки варто приймати лише тоді, коли погано почуваєшся
  • Факт: Нині єдиний спосіб запобігти ускладненням високого кров’яного тиску (таким як інсульт, інфаркт, ураження нирок і судинна деменція) – це вести здоровий спосіб життя і регулярно приймати ліки.

При цьому прийом ліків спрямований на нормалізацію тиску. У професійному спілкуванні медики використовують термін «досягнення цільового артеріального тиску».

Це означає, що ваш лікар підбирає певні ліки – як правило, комбінацію різних антигіпертензивних препаратів – в певних дозах і пересвідчується, що при їх вживанні ваш тиск нижчий ніж 140/90 мм рт. Саме цю обрану «схему» необхідно застосовувати щодня для підтримки досягнутих результатів контролю тиску.

  • Міф: Для лікування достатньо “прокапатись” 1-2 рази на рік
  • Факт: Таке “лікування” не допоможе вирішити проблему. Потрібно регулярно та ретельно приймати ліки.

Результати багатьох досліджень показують, що саме регулярне лікування захворювання та здоровий спосіб життя знижують ризик серцево-судинних захворювань. Наукових обґрунтувань ефективності внутрішньовенного крапельного методу немає.

У MEDICAL+ працюють висококваліфіковані кардіологи, яким ви можете довірити своє здоров’я. Наші лікарі змушують серця працювати чітко і злагоджено. Турбуйтеся про себе, а ми завжди готові вам допомогти.