Неонатальний період триває 28 днів. Це час, коли малюк активно пристосовується до життя поза утробою матері. Деякі прояви цього періоду можуть збентежити батьків, тому добре, щоб досвідчений педіатр був на зв’язку з родиною.
Коли та навіщо потрібно вперше відвідати дитячого лікаря?
Відвідування педіатра має відбуватися відразу ж після повернення мами з дитиною з пологового будинку, тобто протягом першого тижня життя малюка.
У перші місяці життя малюки можуть відчувати так званий перехідний стан. Доволі частими є фізіологічна втрата маси тіла, жовтяниця, еритема, акне новонароджених тощо.
Батьки частенько бояться висипів чи раптового пожовтіння шкіри. Педіатр об’єктивно оцінює стан дитини та вміє відрізнити фізіологічні (нормальні), незначні самі по собі, процеси від патологічних, що потребують медичної допомоги. Лікар все розповість батькам і заспокоїть їх. На початку батьківства обізнаність та спокій дуже важливі!
Педіатр відповість на усі запитання. На кшталт: “Як визначити, чи вистачає дитині молока?”, “Як часто прикладати до грудей?” тощо. Разом з лікарем ви маєте змогу створити план супроводу здоров’я та розвитку малюка на цілий рік. Звісно, ми всі хочемо, щоб наші діти були здоровими. Однак, іноді є особливості розвитку, на які батьки не звертають уваги, а досвідчені фахівці їх обов’язково помітять.
То скільки разів за рік потрібно відвідувати педіатра?
Загалом до трирічного віку малюк планово відвідує педіатра:
- після виписки з пологового,
- у віці 2 тижнів,
- від 1 до 6 місяців – щомісяця,
- від 6 до 12 місяців – раз на два місяці, при потребі щомісяця,
- у півтора, два та три роки.
На деяких з цих візитів малюк отримуватиме щеплення. Ми наполегливо рекомендуємо батькам дотримуватися Національного календаря щеплень, щоб максимально захистити своїх дітей від інфекцій, яких можна запобігти вакцинацією.
Сподіваємося, що кожна родина знайде педіатра, якому можна довіряти. Якщо ви ще не прийняли це важливе рішення, запрошуємо вас до клініки «Медикал Плюс».