Коли треба йти до мамолога?

Кожній здоровій жінці рекомендовано відвідувати мамолога 1 раз на рік, починаючи з 18 років, за відсутності скарг. Огляд фахівця доповнюється УЗД, щоб виявити найменші структурні зміни в тканинах грудей.
У 40 років проводиться перша скринінгова мамографія — мамографічне дослідження, яке на сьогодні залишається еталонним у діагностиці раку молочної залози та дозволяє виявити зміни за кілька років до їх клінічних проявів, які може помітити сама пацієнтка.
Жінкам з сімейним анамнезом раку молочної залози або яєчників рекомендується проходити мамографію, починаючи з 35 років. У віці 50 років огляд молочних залоз і мамографія проводиться лікарем щорічно. Періодичність обстеження та застосування додаткових методів обстеження визначає лікар індивідуально, залежно від стану здоров’я пацієнта.

Яка підготовка до прийому у мамолога?

Консультація мамолога не вимагає спеціальної попередньої підготовки — достатньо провести стандартні гігієнічні процедури. Не використовуйте надто концентровані парфуми. Виберіть зручну спідню білизну та одяг, щоб вам було зручно роздягатися під час огляду.

Ще одне важливе питання, яке потребує уточнення: коли краще звернутися до мамолога, до чи після менструації?

Оптимальний час для звернення до мамолога — перша фаза циклу (5-11 день), одразу після завершення менструації. Але якщо вас турбують сильні болі, почервоніння або помітні ущільнення в тканинах молочної залози, не варто зволікати зі зверненням до лікаря.
Профілактика та вчасне виявлення захворювань – головна мета регулярних обстежень.
Турбуйтеся про себе, а ми завжди готові вам допомогти.