Кір — це надзвичайно заразне та серйозне захворювання, особливо для маленьких дітей та вагітних жінок. Інфекція характеризується тяжким порушенням загального стану та високим рівнем летальності.

Перші тривожні ознаки недуги: людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являються нежить та кашель, а також підвищується температура тіла. Проте вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки — посилюються.

У цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, може виникнути запалення ока (кон’юнктивіт). При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, з’являються дрібненькі цятки. Це – одна з основних ознак, що у хворого кір.

Morbillivirus (вірус кору) швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Він може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Чи існують ліки проти кору?

Ні! Єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація.

Дві дози вакцини від кору забезпечують майже 100% захист від захворювання.
Захистіть свою дитину та себе від цього небезпечного і потенційно смертельного захворювання — зробіть вакцинацію відповідно до календаря щеплень чи зверніться до свого сімейного лікаря або педіатра, аби надолужити пропущену вакцинацію.

Коли робити щеплення?

Вакцинація проводиться в 12 місяців та повторно (ревакцинація) в 6 років. Якщо з якихось причин вакцинація не проводилася у встановлений термін, її можна зробити у будь-якому віці, краще – двічі, з інтервалом між щепленнями не менше 28 днів.

З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 захворіє на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон.

Довірте своє здоровʼя компетентним лікарям медичного центру Медікал Плюс та своєчасно вакцинуйтесь.