На запитання відповідає — Шершун Леонід Леонідович. Лікар-хірург, флеболог. Спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань вен.

Коли варто йти до флеболога і чи потрібно це робити для профілактики?

Звернутися до лікаря варто, коли є питання або скарги. Звичайно, якщо присутній такий фактор, як спадковість, то варто навіть маючи здорові вени проходити профілактичне обстеження.

Якщо ж уже є варикоз, то однозначно цей процес потрібно не затягувати, не чекати ускладнень, тому що варикоз — це поступово прогресуюче захворювання.

Варикоз це як карієс, якщо дірочка в зубі є, то історія закінчиться рано чи пізно у стоматолога. Питання в тому чи це буде коли дірочка ще маленька, чи коли уже потрібно ставити зубний імплант. Тому наголошую, що з варикозом жартувати не можна, бо йому слідує небезпечне ускладнення — тромбоз.

Чи допомагають креми, БАДи та гірудотерапія при варикозному розширенні вен?

Тільки в одному випадку — якщо людина вірить у це більше, ніж у Бога.

Чи завжди набряки на ногах говорять про проблеми із венами?

У 90% випадків — так. Проте, є неврологічні набряки, кардіогенні набряки і є постравматичні набряки, які спричинені лімфостазом. Тобто у набряків нижніх кінцівок може бути безліч причин: серцева недостатність, захворювання нирок, цироз печінки та ін.

Чому виникає венозний тромбоз і як його попередити?

Венозний тромбоз виникає, як правило, внаслідок гіподинамії, тобто тривалі сидіння, відсутність фізичних навантажень тощо. Профілактика тромбозу перш за все – це активний спосіб життя, потрібно багато ходити.

Скільки часу ви рекомендуєте гуляти?
Я рекомендую після операції зазвичай виходити на прогулянки не менше 5 разів на день, і проходити не менше 10 км протягом дня. Взагалі рекомендовано стояти не більше 1,5 год, а сидіти без перерви не більше 2-2,5 год. Після цього потрібно зробити перерву, встати й активно походити 15-20 хвилин.

Чи є способи профілактики тромбозу і варикозного розширення вен для вагітних?

У першу чергу це хода, активний спосіб життя, мінімум стоянь і сидінь, й одягати компресійні панчохи.

Якщо у вас є якісь запитання чи скарги, можете написати нам у дірект або ж записатись на консультацію до лікаря. Під час прийому лікар проводить УЗ-обстеження вен та визначає індивідуальний план лікування для кожного пацієнта.

Не зволікайте, запишіться на консультацію вже сьогодні.