Топ-7 найпоширеніших гінекологічних захворювань

 1. Молочниця чи вагінальний кандидоз
  Ця грибкова інфекція зустрічається у 85% жінок. Умовно-патогенні гриби роду Candida постійно присутні в складі здорової мікрофлори. При зниженні імунного захисту та інших факторах збудники починають розмножуватися, що проявляється характерною симптоматикою – свербежем, «сироподібними» виділеннями, печінням під час сечовипускання.
 2. Ерозія шийки матки
  Поширена проблема у жінок, вона порушує цілісність слизової оболонки шийки матки та викликає появу виразок. Це гінекологічне захворювання часто не має симптомів і діагностується під час медичного огляду. Якщо ерозію не лікувати, вона може викликати запалення піхви та шийки матки (кольпіт, цервіцит) або перерости в дисплазію (передраковий стан).
 3. Ендометріоз
  Гінекологічне захворювання, при якому ендометрій (слизова оболонка матки з гормональними рецепторами) розростається за межі матки. Ендометріоз є однією з основних причин безпліддя. Цю жіночу хворобу не можна вилікувати, однак, терапія або хірургічне втручання полегшить симптоми.
 4. Кіста яєчників
  Доброякісна порожниста пухлина, заповнена рідиною або напіврідким вмістом. Кісти бувають функціональні — гормонозалежні та органічні, не пов’язані з гормонами. У міру прогресування захворювання кіста росте, що призводить до ускладнень. Це гінекологічне захворювання вимагає динамічного спостереження або хірургічного втручання.
 5. Дисплазія шийки матки
  Характеризується наявністю атипових клітин в епітелії шийки матки, вважається передраковим станом. Захворювання часто протікає безсимптомно, виявляється при обстеженні та підтверджується лабораторними дослідженнями. Хірургічним шляхом видаляють вогнища трансформованих клітин. У 95-97% випадків причиною дисплазії шийки матки та раку є інфікування вірусом папіломи людини.
 6. Міома матки
  Гормонозалежна доброякісна пухлина, яка локалізується в м’язовому шарі матки — міометрії. Розвиток вузла може викликати ускладнення — рясні менструації, крововтрату, болі в животі, порушення сечовипускання. Залежно від типу та розміру міоми вона може спостерігатися в динаміці або ж видаляється, застосовуються в тому числі малоінвазивні методики.
 7. Інфекції, що передаються статевим шляхом
  До найпоширеніших ІПСШ входять: сифіліс, гонорея, генітальний мікоплазмоз, хламідіоз і трихомонада, гепатит B, ВІЛ. Гонорея і хламідіоз викликають запалення жіночих репродуктивних органів і безпліддя. Наявність ІПСШ підвищує ризик інфікування ВІЛ.

Щоб необхідність лікування гінекологічних захворювань виникала якомога рідше, дотримуйтесь заходів профілактики:

 • Регулярно проходьте огляд гінеколога зі здачею мазка на онкоцитологію, за потреби – з кольпоскопією.
 • Практикуйте вправи для м’язів тазу та інтимних м’язів. Такі заняття покращують кровообіг і є чудовою профілактикою вікової втрати м’язового тонусу та таких проблем, як сухість піхви, опущення матки, нетримання сечі.
 • Дотримуйтесь правил інтимної гігієни.
 • Носіть білизну з натуральних тканин, щодня її змінюйте.
 • Вчасно спорожняйте кишківник і сечовий міхур. Звичка терпіти веде до застійних процесів у малому тазі та до порушення положення матки.
 • Харчуйтеся збалансовано, раціон повинен включати достатню кількість рослинної їжі (для стимуляції роботи кишківника), вітамінів. Вуглеводи (здобу, солодощі) краще обмежити, щоб не стимулювати рецидив вагінального кандидозу.
 • Давайте тілу регулярне помірне навантаження, без перенапруги та перевтоми.

Турбуйтеся про себе, а ми завжди готові вам допомогти.